ПрАТ ЦКБ "Маяк"

Код за ЄДРПОУ: 13686915
Телефон: (044)422-89-64, 452-91-84
e-mail: aleks19758@gmail.com
Юридична адреса: 03142, м.Київ, вул.Академіка Кримського, будинок 27 літера А
 
Дата розміщення: 24.04.2016

Річний звіт за 2015 рік

XI. Опис бізнесу

Важливі події розвитку (у тому числі злиття, поділ, приєднання, перетворення, виділ); ПАТ ЦКБ "Маяк" є науково-технiчною установою, що утворено з державного пiдприємства "Київське науково-виробниче об'єднання "Маяк", що було у колишньому СРСР Головною органiзацiєю з напрямку технiки - "Апаратура реєстрацiї та обробки iнформацiї". ЦКБ "Маяк" у складi КНВО "Маяк" проводило розробку та виготовлення дослiдних зразкiв апаратури, запису та вiдтворення iнформацiї на магнiтнiй стрiчцi, розробляло та керувало розробками елементної бази для цiєї апаратури, а також проводило розробку та виготовлення автоматизованих систем функцiонального контролю такої апаратури. В рамках цiєї дiяльностi за минулi роки в ЦКБ "Маяк" було розроблено бiля 40 моделей магнiтофонiв, котрi, як базовi були впровадженi у виробництво на багатьох пiдприємствах колишнього СРСР. Серед цих магнiтофонiв такi, як "Маяк 001- стерео", "Маяк 140-стерео", "Маяк 240-стерео" та iншi магнiтофони серiї "Маяк". Магнiтофони було вiдмiчено золотими медалями та дипломами на багатьох мiжнародних виставках та ярмарках.
організаційна структура емітента, дочірні підприємства, філії, представництва та інші відокремлені структурні підрозділи із зазначенням найменування та місцезнаходження, ролі та перспектив розвитку, зміни в організаційній структурі відповідно до попередніх звітних періодів; ПАТ ЦКБ "Маяк" складається з таких основних структурних пiдроздiлiв: - комплексний вiддiл; експериментальний цех; сектор адмiнiстративно-господарського забезпечення. Дочiрнiх пiдприємств, фiлiй, представництв та iншi вiдокремлених структурних пiдроздiлiв не iснує. Протягом звiтного перiоду змiн у органiзацiйнiй структурi не вiдбувалось.
середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу (осіб), середня чисельність позаштатних працівників та осіб, які працюють за сумісництвом (осіб), чисельність працівників, які працюють на умовах неповного робочого часу (дня, тижня) (осіб), фонду оплати праці. Крім того, зазначаються факти зміни розміру фонду оплати праці, його збільшення або зменшення відносно попереднього року. Зазначається кадрова програма емітента, спрямована на забезпечення рівня кваліфікації її працівників операційним потребам емітента; Середньооблiкова чисельнiсть штатних працiвникiв облiкового складу (осiб): 19 Середня чисельнiсть позаштатних працiвникiв та осiб, якi працюють за сумiсництвом (осiб): 1 Чисельнiсть працiвникiв, якi працюють на умовах неповного робочого часу (дня, тижня) (осiб): 8 Фонд оплати працi: 482 тис. грн. Факти змiни розмiру фонду оплати працi, його збiльшення або зменшення вiдносно попереднього року: фонд оплати працi зменшено на 199 тис.грн. Кадрова програма емiтента, спрямована на забезпечення рiвня квалiфiкацiї працiвникiв операцiйним потребам емiтента: У звiтному перiодi Товариство проводило заходи, спрямованi на пiдвищення фахового рiвня працiвникiв. У найближчий термiн проведення таких заходiв не планується.
належність емітента до будь-яких об'єднань підприємств, найменування та місцезнаходження об'єднання, зазначаються опис діяльності об'єднання, функції та термін участі емітента у відповідному об'єднанні, позиції емітента в структурі об'єднання; Товариство не входить до об'єднаннь
спільна діяльність, яку емітент проводить з іншими організаціями, підприємствами, установами, при цьому вказуються сума вкладів, мета вкладів (отримання прибутку, інші цілі) та отриманий фінансовий результат за звітний рік по кожному виду спільної діяльності; Спiльної дiяльностi у Товариства з iншими органiзацiями, пiдприємствами, установами у звiтному перiодi не було.
будь-які пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом звітного періоду, умови та результати цих пропозицій; Пропозицiй щодо реорганiзацiї з боку третiх осiб небуло.
опис обраної облікової політики (метод нарахування амортизації, метод оцінки вартості запасів, метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій тощо); Товариство веде бухгалтерський облiк господарських операцiй щодо майна i результатiв своєї дiяльностi в натуральних одиницях i в узагальненому грошовому виразi шляхом безперервного документального i взаємопов‘язаного їх вiдображення. Бухгалтерський облiк господарських операцiй здiйснюється методом подвiйного запису згiдно з Планом рахункiв бухгалтерського облiку у вiдповiдних журналах-ордерах та аналiтичних вiдомостях. Бухгалтерський облiк ведеться в автоматизованому режимi за допомогою бухгалтерської комп’ютерної програми 1С:Бухгалтерiя 7:7. Облiкова полiтика Товариства встановлена Наказом Директора вiд 05012011р. № 1 зi змiнами та доповненнями. Пiд час перевiрки змiсту наданих бухгалтерських звiтних форм, аудиторами встановлено, що показники в них взаємопов’язанi i тотожнi мiж собою, вiдповiдають даним реєстрiв бухгалтерського облiку, у фiнансовiй звiтностi вiдображенi усi показники, якi мають суттєвий вплив на звiтнiсть. Пiд час перевiрки були розглянутi бухгалтерськi принципи оцiнки окремих статей балансу, використанi керiвництвом Товариства та зроблено оцiнку вiдповiдностi застосованих принципiв нормативним вимогам щодо органiзацiї бухгалтерського облiку та звiтностi в Українi, чинним протягом перiоду перевiрки. При перевiрцi було встановлено, що фiнансова звiтнiсть Товариства за 2015 рiк складена на пiдставi облiкових регiстрiв, данi в яких вiдображенi на пiдставi первинних документiв. Фiнансова звiтнiсть Товариства складена за мiжнародними стандартами бухгалтерського облiку.
основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент, за рахунок продажу яких емітент отримав 10 або більше відсотків доходу за звітний рік, у тому числі обсяги виробництва (у натуральному та грошовому виразі), середньореалізаційні ціни, суму виручки, окремо надається інформація про загальну суму експорту, а також частку експорту в загальному обсязі продажів, перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг; залежність від сезонних змін; про основні ринки збуту та основних клієнтів; основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту; про канали збуту й методи продажу, які використовує емітент; про джерела сировини, їх доступність та динаміку цін; інформацію про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження нових технологій, нових товарів, його становище на ринку; інформацію про конкуренцію в галузі, про особливості продукції (послуг) емітента; перспективні плани розвитку емітента; кількість постачальників за основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків в загальному об'ємі постачання, у разі якщо емітент здійснює свою діяльність у декількох країнах, необхідно зазначити ті країни, у яких емітентом отримано 10 або більше відсотків від загальної суми доходів за звітний рік; ПАТ ЦКБ "Маяк" надає послуги з науково-технiчної дiяльностi в галузi приладобудування, а саме проводить розробку та виготовлення малих партiй апаратури санкцiонованого доступу на рiзноманiтнi об'єкти, апаратури промислової автоматики, апаратури реєстрацiї та обробки iнформацiї, а також iншої складної радiоелектронної апаратури.
основні придбання або відчуження активів за останні п'ять років. Якщо підприємство планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з його господарською діяльністю, їх необхідно описати, включаючи суттєві умови придбання або інвестиції, її вартість і спосіб фінансування; Суттиєвих придбань та вiдчужень активiв за останнi пять рокiв не було.
правочини з власниками істотної участі, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, афілійованими особами, зокрема всі правочини, укладені протягом звітного року між емітентом або його дочірніми/залежними підприємствами, відокремленими підрозділами, з одного боку, і власниками істотної участі, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, з іншого боку. За цими правочинами зазначаються: дата, сторони правочину, його зміст, сума, підстава укладання та методика ціноутворення, застосована емітентом для визначення суми правочину та за необхідності інша інформація; У звiтному перiодi з власником iстотної частки статутного капiталу, членами наглядової ради, правлiння, та афiлiйованими особами правочини не укладалися. Дочiрнiх пiдприємств та фiлiй у Товариства немає.
основні засоби емітента, включаючи об'єкти оренди та будь-які значні правочини емітента щодо них; виробничі потужності та ступінь використання обладнання; спосіб утримання активів, місцезнаходження основних засобів. Крім того, необхідно описати екологічні питання, що можуть позначитися на використанні активів підприємства плани капітального будівництва, розширення або удосконалення основних засобів, характер та причини таких планів, суми видатків, у тому числі вже зроблених, опис методу фінансування, прогнозні дати початку та закінчення діяльності та очікуване зростання виробничих потужностей після її завершення; Майновий комплекс розташовано за адресою мiсцезнаходження товариства. У звiтному перiодi значних правочинiв щодо основних засобiв емiтент не укладав. Утримання активiв здiйснюється за власнi кошти Товариства. На думку Емiтента екологiчнi питання не позначаються на використаннi активiв пiдприємства. Планiв капiтального будiвництва у товариства немає у зв'язку з нестачею фiнансування. Удосконалення основних засобiв планується при наявностi коштiв. Володiння ОЗ здiйснюється на правах власностi на постiйнiй основi. Первiсна вартiсть основних засобiв 8521 тис.грн.; Нараховано знос - 348 тис.грн. Ступiнь зносу 2,64%; Ступiнь використання 100%, Суттєвi змiни у вартостi основних засобiв обумовленi збiльшенням вартостi будiвель та споруд.
проблеми, які впливають на діяльність емітента; ступінь залежності від законодавчих або економічних обмежень; З iстотних проблем, що впливають на дiяльнiсть товариства є: 1.Технiчнi проблеми: - обмеженiсть номенклатури, майже повний занепад виробництва та дуже низька якiсть вiтчизняної елементної бази; - обмеженiсть та недостатня якiсть iнформацiї про закордонну елементну та технiчну базу. - низька якiсть робiт, що виконують вiтчизнянi контрагенти. 2. Економiчнi проблеми: - дуже високi податки, що приводить до пiдвищення вартостi продукцiї, отже до зниження її конкурентоспроможностi в порiвняннi з закордонною аналогiчною продукцiєю. - постiйне зростання вартостп енергоноспїв, матерiалiв та сировини.
факти виплати штрафних санкцій (штраф, пеня, неустойка) і компенсацій за порушення законодавства; У звiтному роцi ПАТ "ЦКБ "Маяк" сплатило штрафiв на суму 15815 грн. 49 коп.
опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента, достатність робочого капіталу для поточних потреб, можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента; Товариство здiйснює фiнансування власної дiяльностi лише за рахунок отриманого прибутку.
вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) на кінець звітного періоду (загальний підсумок) та очікувані прибутки від виконання цих договорів; Невиконаних договорiв товариство не має.
стратегія подальшої діяльності емітента щонайменше на рік (щодо розширення виробництва, реконструкції, поліпшення фінансового стану, опис істотних факторів, які можуть вплинути на діяльність емітента в майбутньому); Розширення номенклатури продукцiї.
опис політики емітента щодо досліджень та розробок, вказати суму витрат на дослідження та розробку за звітний рік; Розробками та дослiдженнями Товариство не займається.
судові справи, за якими розглядаються позовні вимоги у розмірі на суму 10 або більше відсотків активів емітента або дочірнього підприємства станом на початок року, стороною в яких виступає емітент, його дочірні підприємства, або судові справи, стороною в яких виступають посадові особи емітента (дата відкриття провадження у справі, сторони, зміст та розмір позовних вимог, найменування суду, в якому розглядається справа, поточний стан розгляду). У разі відсутності судових справ про це зазначається; Судовi справи, стороною в яких виступає Товариство: 1.Шевченкiвський районний суд м.Києва справа № 761/6801/15-ц (перша iнстанцiя) 2.Апеляцiйний суд м. Києва провадження № 22-ц/796/8031/2015 по справi № 761/6801/15-ц (апеляцiйна iнстанцiя) 3.Вищий спецiалiзований суд України з розгляду цивiльних i кримiнальних справ справа № 6-26230ск15 (касацiйна iнстанцiя) Справи за позовом Кириченка В.О.
інша інформація, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та результатів діяльності емітента, у тому числі за наявності інформацію про результати та аналіз господарювання емітента за останні три роки у формі аналітичної довідки в довільній формі. Iнша iнформацiя, яка може бути iстотною для оцiнки iнвестором фiнансового стану та результатiв дiяльностi емiтента вiдсутня.